Aktualności

Kolejne sukcesy na koncie obornickich karateków!

Przez dwa dni 29 – 30 września w Pleszewie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF.

Brało w nich udział ponad 430 zawodników z 59 klubów. Rywalizacja była niezwykle zacięta gdyż obok tytułu mistrza Polski zawodnicy rywalizowali o możliwość dostania się do kadry narodowej i szansy na udział w turniejach kwalifikacyjnych do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W tych zmaganiach brali również udział zawodnicy Obornickiego Klubu Karate, którzy zdobyli tam aż trzy medale.

W pierwszym dniu zawodów złoty medal wywalczyła w konkurencji kata młodzieżowców Kamila Bracikowska, była ona pod olbrzymią presją, gdyż broniła tytułu mistrzyni z zeszłego roku. Na szczęście i w tym roku okazała się bezkonkurencyjna co zgromadzona publiczność doceniła gromkimi brawami. W tej samej konkurencji, ale w kategorii juniora brązowy medal wywalczył Maciej Műllauer, któremu zabrakło naprawdę bardzo niewiele by walczyć w finale o złoto. W drugi dzień zawodów srebrny medal dołożyła Sara Wosicka, która startowała w konkurencji kumite młodzieżowców w kategorii do – 50 kg.

W zawodach brał także udział Jędrzej Ślachciak, któremu zabrakło odrobinę sportowego szczęścia by także zająć miejsce medalowe.

Karate Team Oborniki prowadzony przez Wojciecha Blocha wystawił do walk 9 najlepszych zawodników klubu. Każdy z nich uzyskał kwalifikacje co najmniej do najlepszej 16 turnieju w swojej kategorii wiekowej (około 32 startujących w każdej konkurencji).

Najlepszy wynik uzyskała Olga Kaczmarek, która w jednej z najbardziej obsadzonych konkurencji –kata indywidualnym juniorek zdobyła brązowy medal, przegrywając jedynie w półfinale z aktualna Mistrzynią Polski seniorów. Bardzo dobrze spisała się także drużyna juniorek –Monika Kuźniak, Julia Wojciechowska, Olga Kaczmarek, która przegrała walkę o brązowy medal, plasując się na pozycji tuż za podium.

Taki sam wynik uzyskał Jakub Kuklewski, który otarł się o podium w konkurencji kata indywidualnego juniorów młodszych. Awans do najlepszej ósemki zawodów (punktowane miejsca przez Ministerstwo Sportu) uzyskali – Kacper Rodak –siódmy w kata oraz siódmy w kumite, Filip Kuźniak – ósme miejsce w kata, drużyna kata juniorów –Mikołaj Michalak, Kacper Rodak, Jakub Kuklewski- siódme miejsce, Julia Wojciechowska –ósme miejsce w kata juniorek młodszych. Awans do najlepszej szesnastki wywalczyli Marta Zydorczak oraz Gracjan Maciejewski.

Wszystkim medalistom i uczestnikom gratulujemy.