Aktualności

Zawodnicy Obornickiego Klubu Karate – Mistrzami Świata

Trójka zawodników Obornickiego Klubu Karate /www.karate-oborniki.pl / uczestniczyła w miniony weekend, 13 i 14 października w  Mistrzostwach Świata w Sztukach Walki – Karate, Ju-Jitsu, Kobudo, Kick Boxingu, Habkido i MMA, które odbyły się  w Belgii. Mistrzostwa zorganizowała  jedna z najstarszych i największych na świecie federacji sztuk i sportów walki INTERNATIONAL MARTIAL ARTS FEDERATION /IMAF/. Zgromadziły ponad 540 zawodników z 26 państw między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Iranu czy Azerbejdżanu.
Polskę reprezentowała kadra wyłoniona podczas Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski IMAF, które odbyły się w maju tego roku w Krośnie Odrzańskim, gdzie karatecy z Obornik wywalczyli łącznie aż 6 medali.
Od tego momentu zaczęły się kosztujące wiele wyrzeczeń cztery miesiące przygotowań do mistrzostw świata, które ostatecznie zwieńczone zostały ogromnym sukcesem.
Nasi oborniccy karatecy wywalczyli bowiem aż 4 medale. Ich wyniki to:
I miejsce w konkurencji kata drużynowego Paweł Przewoźny, Krzysztof Waśko, Paweł Baran
I m w kumite open /bez podziału na kategorie wagowe/ formuła karate Paweł Przewoźny
II miejsce w kata indywidualnym Paweł Przewoźny
III m w kategorii – 85 kg formuła kick boxing Paweł Baran, który wywalczył również
IV miejsce w kata indywidualnym.
Zarówno trener Tomasz Wosicki oraz prezes klubu Monika Szymkowska mają nadzieję, że tak ogromny sukces będzie przykładem i motywacją dla młodszych zawodników do równie wytężonej pracy dla osiągania wymarzonych celów sportowych, a także zachętą dla tych, którzy nie trenują, aby odwiedzić salę Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach i wziąć udział w zajęciach karate.