Aktualności

Wielki sukces Żaków Sparty

Żaki Sparty wygrały turniej eliminacyjny „BENIAMINEK CUP 2014”  i w nagrodę pojadą na 3 dniowe nieoficjalne Mistrzostwa Polski rozgrywane w Starogardzie Gdańskim. 8 lutego pozostanie długo w sercach i głowach młodych adeptów piłki nożnej naszego miasta. W turnieju eliminacyjnym wystartowało 28 zespołów, a spotkania odbywały się na dwóch halach sportowych.

Dla zawodników Sparty szczęśliwa okazała się hala Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, gdzie chłopcy okazali się najlepsi z pośród 14 zespołów. Po zaciętym finale i dramatycznej serii rzutów karnych żaki Sparty wygrały turniej i osiągnęły swój cel, awansując do finałów nieoficjalnych Mistrzostw Polski U-9.   Najlepszym zawodnikiem  turnieju został wybrany kapitan Sparty Oborniki Filip Warciarek.

Złoty zespół z Obornik tworzyli: Michał Mantaj , Kuba Łukaszyk , Kacper Gryziński , Szymon Koczorowski , Filip Warciarek , Kamil Cybulski , Kacper Malinowski , Maciej Mantaj , Filip Łukaszyk i Kuba Mikołajczak.

Finał     SPARTA – AP Pomorze Gdańsk  0:0 k.3:2

W turnieju finałowym zawodnicy Sparty zagrają między innymi z takimi zespołami jak : Legia Warszawa ,Górnik Zabrze, Lech Poznań , Jagiellonia Białystok , Zawisza Bydgoszcz , FK Nevesis (Litwa) , Widzew Łódź , Kotwica Kołobrzeg , Chojniczanka Chojnice.