Aktualności

Udany start obornickich karateków na Mistrzostwach Polski

W sobotę 25 października w Legnicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF. Ta najważniejsza pod względem sportowym impreza dla zawodników trenujących karate w wieku od 14 do 21 lat w Polsce zgromadziła ponad 300 uczestników z 49 klubów. W śród nich znalazła się trenowana przez Tomasza Wosickiego także czwórka reprezentantów Obornickiego Klubu Karate: Kamila Bracikowska, która zdobyła tytuł wice mistrzyni Polski w kata indywidualnym juniorek, przegrywając tylko nieznacznie w walce finałowej z zawodniczką z Prudnika 3 do 2. Kamila wywalczyła jeszcze brązowy medal w konkurencji kumite juniorek w kat. – 48 kg. Brązowy medal w konkurencji kumite juniorek ale w kategorii – 53 kg zdobyła także Sara Wosicka. Oprócz Kamili i Sary w mistrzostwach wziął udział również Wojtek Kulikowski i Magdalena Piatkowska, którym zabrakło odrobinę sportowego szczęścia by także wrócili z medalem.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również trzyosobowa reprezentacja Obornickiego Klubu Karate Shotokan: Olga Kaczmarek, Bartosz Protasewicz, Monika Kuźniak. Olga Kaczmarek zdobyła srebrny medal w kumite juniorek młodszych do 47 kg, a Bartosz Protasewicz wywalczył brąz w kategorii młodzieżowców (U21) w konkurencji kata. W kategorii juniorek młodszych startowała także Monika Kuźniak, która po dzielnych bojach przegrała ostatecznie walkę o wejście do  strefy medalowej z późniejszą zwyciężczynią konkurencji. Obie zawodniczki Obornickiego Klubu debiutowały na zawodach tej rangi, ale już zyskały uznanie trenerów Kadry Narodowej , którzy bacznie przyglądali się ich startom i stwierdzili ,że kolejne  tak udane turnieje i  ciężka praca na treningach zaowocują  wkrótce powołaniem do reprezentacji Polski.