Uczniowie ZS w Objezierzu w Centrum Edukacji Rolniczej DEULA w Westfalii.
W dniach 22 – 24.09.2023 grupa uczniów z Zespołu Szkół w Objezierzu:Weronika Dopieralska, Klaudia Horna ,Kacper Mitręga i Dariusz Zarębski pod opieką Adama Malińskiego przebywała w Centrum Edukacji Rolniczej DEULA w Warendorf w Westfalii.
Uczniowie z Objezierza urządzili wystawę publikacji dotyczących Jana Amosa Komenskiego ( Comenius) , zwiedzili miasta Warendorf i Sassenberg, brali udział w zajęciach w Centrum DEULA, zwiedzali i oceniali stan upraw kukurydzy na plantacjach pomiędzy Warendorf a Sassneberg. W sobotnią przerwę po obiedzie zwiedzili Dom Seniora im. Św. Józefa w Sassenberg, gdzie gości powitał diakon z kościoła Św. Jozefa Werner Fusenig i przekazał dla wielkopolskich Seniorów i Osób Niepełnosprawnych 4 balkoniki, 1 wózek inwalidzki.
W prezencie od objezierskiej młodzieży dostał gruszki z okolicznych sadów i ogrodów.
Przyjaźń społeczności szkolnej z ZS Objezierza z diakonem Wernerem Fusenigiem trwa już 11 lat a jej owocem jest, m.in. wyposażenie Kaplicy M.B. Częstochowskiej w Kowanówku i dostawy sprzętu medycznego. W czasie pandemii także dla Podopiecznych Wspólnoty Wolontariatu Hospicyjnego „Ludzki Gest” im. Św. Jana Pawła II w Obornikach, diecezji płockiej i parafii Maksymiliana Kolbego w Koninie.
W niedługim czasie Werner Fusenig ma nadzieję na koordynację kolejnego transportu łóżek pielęgnacyjnych dla Chorych w Wielkopolsce.
Z Warendorf objezierscy uczniowie po obejrzeniu filmu dokumentalnego o ogródku szkolnym w Berlinie ideę zakładania szkolnych ogródków, gdzie można by uprawiać warzywa i obserwować rozwój flory i fauny.
Autor: Adam Malinski