Aktualności

Sparta w finale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłkę ręczną!

Młodzi szczypiorniści Sparty po wygraniu półfinałów Mistrzostw Polski  w Mielcu na stałe wpisują się do historii obornickiej piłki ręcznej.  Awans do finałowej ósemki zespołów w Polsce to duże osiągnięcie podopiecznych Marka Arciszewskiego i Przemysława Cebulskiego. Na podkarpaciu Sparta wygrała z: Padwą Zamość 31:29, z Anilaną Łódź 28 : 26 oraz przegrała z gospodarzami 39:35. Dzięki dwóm zwycięstwom nasz klub zapewnił sobie pierwsze miejsce w półfinale i awans do upragnionego finału.

Relację z odległego Mielca zdał trener Marek Arciszewski: „Oba wygrane mecze to koncertowa gra całego zespołu w pierwszych połowach. Do szatni na przerwę schodziliśmy ze znaczą przewagą bramkową. Niestety zapomnieliśmy, że mecze trwają 60 min i dowieźć zwycięstwa do końca było niezwykle trudno. Ostatni mecz przegraliśmy z gospodarzem, wynik meczu nie miał już wpływu na tabelę końcową stąd brak odpowiedniej koncentracji i w efekcie porażka. Do finału dwa tygodnie, teraz jest czas na analizę i wyciąganie odpowiednich wniosków. Co do zawodników… to na pewno na brawa zasługują wszyscy, królem strzelców półfinału podobnie jak ćwierćfinału został Michał Eitner. Uwagi nie umknęła również perfekcyjna gra w obronie Patryka Sztuby, który wyeliminował z gry najlepszego zawodnika Anilany Łódź, reprezentanta Polski Michała Wypycha”.

Awans wywalczyli: Michał Eitner, Patryk Sztuba, Hubert Narożny, Szymon Ratajczak, Paweł Rybarczyk, Jan Surma, Adrian Wosicki, Wojciech Zaczkiewicz, Klaudiusz Goman, Filip Matuszak, Patryk Gryziński, Maciej Wiśniewski, Marek Szymkowiak i Konrad Steinke.

Finały już od 13 do 18 maja. Nasz klub będzie się starał o organizację tego sportowego święta. Wiemy już, że Sparta zagra w finale z Zagłębiem Lubin, ASPR Zawadzkie i Wisłą II Płock. O szczegółach Finału będziemy informować na bieżąco na stronie: www.skf-sparta.oborniki.pl