Aktualności

Przychodnia w Popówku już wkrótce

Przychodnia w Popówku już wkrótce

Ponad czterysta tysięcy kosztować będzie przebudowa budynku byłej placówki bankowej na przychodnię podstawowej opieki medycznej w Popówku.

Przetarg na realizację tej inwestycji wygrała Firma Ogólnobudowlana Macieja Olecha z Połajewa, która zgłosiła gotowość wykonania przedsięwzięcia. We wtorek, 30 sierpnia podpisano umowę na jego realizację.

W ramach inwestycji układ pomieszczeń filii dawnego banku dostosowany zostanie do potrzeb przychodni lekarskiej. Zaplanowane prace obejmą również m.in. docieplenie ścian budynku, powiększenie okna od strony zachodniej, wykonanie miejsc postojowych oraz przyłącza sieci gazowej. Przy podpisaniu umowy obecni byli także sołtysi z Popowa i Popówka Dorota Miężał i Tadeusz Nowak, którzy bardzo mocno zabiegali o nową przychodnię w tej części gminy.