Aktualności

Oborniczanie na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking

Zawody Nordic Walking cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród młodszych, jak i starszych osób.

Nic dziwnego, że trójka oborniczan w ostatni weekend sierpnia wybrała się na zawody do Złotoryi. Właśnie tam rozgrywane były Benevita Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, w których wystartowało ponad 300 pasjonatów marszu z kijami, aby rywalizować na dystansach 4, 8 lub 16 km.

Największa liczba zawodników – 142 wystartowała na dystansie 4 km. Do rywalizacji na tym dystansie przystąpił również mieszkaniec Obornik, Stanisław Kolanus pokonując trasę w doskonałej kondycji z czasem 0:38:31 zajmując 117 miejsce, a w swojej kategorii M 60+  9 miejsce.

Na dystansie 8 km wystartowało 125 zawodników, a wśród nich dwóch oborniczan – Ryszard Skibiński i Waldemar Cyranek, którzy zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy dotarli na linię mety. Ryszard Skibiński z czasem 1:06:39 zajął 58 miejsce, a w swojej kategorii M 60+ wywalczył 5 miejsce. Natomiast Waldemar Cyranek z czasem 1:00:49 zajął 26 miejsce, a w swojej kategorii  M 40+ wywalczył 9 miejsce.