Aktualności

Najmłodsi szczypiorniści walczyli w Mielnie

W ostatni majowy weekend młodzi adepci piłki ręcznej z naszej gminy brali udział w IX Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej, o Puchar Wójta Gminy Mielno rocznika 2003 i młodsi.

Aż 3 zespoły pojechały nad Bałtyk mierzyć się w szczypiorniaka. Gminę Oborniki reprezentowali: Szkoła Podstawowa w Rożnowie z trenerem Przemysławem Cebulskim oraz dwa zespoły Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach z trenerami Markiem Arciszewskim i Rafałem Ratajskim. W turnieju startowało łącznie 12 zespołów z całej Polski. Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół Iskry Bydgoszcz wygrywając finał z UKS 18 Koszalin. Najniższy stopień podium zajął UKS Olimpia Banie. Świetnym wynikiem może pochwalić się zespół Szkoły Podstawowej w Rożnowie, który sklasyfikowany został na miejscu czwartym. Warto dodać, że najlepszym strzelcem całego turnieju został Dawid Perski, wychowanek trenera Przemysława Cebulskiego. Najlepszym zawodnikiem w tym zespole był bramkarz Oliwier Chruściel. VI miejsce zajęła piąta klasa Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach, najlepszym zawodnikiem tego zespołu okazał się Konrad Paulus. Czwartaki tej szkoły sklasyfikowani zostali na miejscu 12, a wyróżnienie otrzymał Maciej Łesyk.

,,Wszyscy walczyli o każdą piłkę, jesteśmy zadowoleni z przebiegu rywalizacji. Choć zajęte miejsca nie są medalowe to zgodnie twierdzimy, że idziemy w dobrym kierunku. Bardzo dobry rezultat Szkoły w Rożnowie świadczy, że popularność naszego ukochanego sportu ciągle rośnie. Doczekaliśmy się czasów, w których nie tylko ,,Czwórka” gra w piłkę ręczną ale praktycznie cała gmina. To zasługa pracy u podstaw nauczycieli wychowania fizycznego. Na tej podwalinie w przyszłości chcemy osiągać coraz lepsze wyniki ale przede wszystkim budować atmosferę pozytywnych emocji dla naszych najmłodszych piłkarzy ręcznych. ” Podsumowanie Marka Arciszewskiego, trenera SP 4 Oborniki.