Aktualności

Karatecy z Obornik wśród najlepszych w Polsce

W sobotę 24 września w Kaliszu odbył się Puchar Polski w Karate WKF. Jest to  po mistrzostwach Polski najważniejsza impreza sportowa w kraju. Nic więc dziwnego, że wzięło niej udział ponad 300 zawodników z 38 klubów. Barw naszego miasta bronili w bardzo dobrym stylu na co dzień trenujący w Liceum Ogólnokształcącym zawodnicy Obornickiego Klubu Karate.

W konkurencji kata /układ technik/ seniorów II m zajął Krzysztof Waśko, natomiast w kumite /walka/ młodziczek II m wywalczyła Sara Wosicka. Swoje walki o medal i ostatecznie najbardziej niewdzięczne dla sportowców miejsca tuż za podium zajęli Paweł Baran, Dominik Królski i Patryk Tubicz.

Karate WKF /zwane popularnie karate olimpijskim czy sportowym/ jest obecnie najsilniejszą federacją karate na świecie skupiającą w swoich szeregach ponad 180 krajów. Również poziom wyszkolenia zawodników startujących w ramach tej organizacji jest zdecydowanie najwyższy. Dla tego tuż po Olimpiadzie w Londynie karate WKF ma zostać kolejną dyscypliną letnich igrzysk. Daje to nadzieje, że w przyszłości będziemy mogli oglądać zawodników z naszego miasta na tej najważniejszej imprezie sportowej na świecie.

15 października w hali OCS w Obornikach odbędzie się organizowany przez Obornicki Klub Karate przy współpracy z Obornickim Centrum Sportu i Urzędem Miasta OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MŁODYCH MISTRZÓW KARATE rozgrywany właśnie według przepisów karate WKF. Wszystkich miłośników sportów walki serdecznie zapraszamy.