Aktualności

Dziewczyny lubią brąz

W sobotę, 10 marca we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF. W tej najważniejszej imprezie sportowej karate w kraju wzięło udział ponad 160 zawodników z 38 klubów.

Obornicki Klub Karate tym razem reprezentowały dziewczyny, którym udało się wywalczyć dwa brązowe medale. Pierwszy w składzie Kamila Bracikowska, Sara Wosicka i Wiktoria Michałowska zdobyły w konkurencji kata drużynowego. Drugi medal wywalczyła w konkurencji kata indywidualnego Kamila Bracikowska, której zabrakło zaledwie odrobiny sportowego szczęścia by stanąć na najwyższym podium.

W zawodach uczestniczyły również dwie zawodniczki Karate Team Oborniki. Olga Chmielewska oraz Olga Kaczmarek wystartowały w konkurencji kata indywidualnego kobiet. Losowanie sprawiło, że obie zawodniczki spotkały się w 1 rundzie, gdzie lepsza okazała się bardziej doświadczona Olga Chmielewska. Ostatecznie zajęła 3 miejsce, przegrywając w półfinale z późniejszą zwyciężczynią Aleksandrą Jędrzejczyk z Łodzi. Dla młodszej Olgi Kaczmarek był to pierwszy start na tak dużym seniorskim turnieju, który okazał się bezcennym doświadczeniem. Olga Chmielewska potwierdziła, że od lat należy do ścisłej czołówki w Polsce, a ostatnie lata sukcesów i wypracowane miejsce w rankingu karate pozwolą jej na start w World Games 2017-Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich, które odbędą się w tym roku we Wrocławiu. Karate zagości na tej imprezie po raz ostatni, gdyż od roku 2020 będzie już pełnoprawnym członkiem Igrzysk Olimpijskich.