Aktualności

Dobry początek roku

Trwa drugi sezon sportowy. W tenisie stołowym, oznacza to rozpoczęcie zmagań indywidualnych i drużynowych.

Czas na podsumowanie pierwszych tygodni startów. Po eliminacjach wojewódzkich w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym, który odbył się w Objezierzu, awans do III Ogólnopolskiego Turnieju wywalczyła Agnieszka Koch w Juniorkach. W tej kategorii brązowy medal w województwie zdobyła Małgorzata Gliniany, a jeśli chodzi o Juniorów Michał Iracki.  Wśród kadetek, Monika Iracka może pochwalić się srebrnym medalem.

26 lutego w Poznaniu, odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów. Prawo startu miało sześcioro naszych zawodników. Indywidualnie, najlepiej wypadła Asia Drygas, która grając w ścisłym finale wywalczyła piątą lokatę i prawo udziału w Mistrzostwach Polski Seniorów w Wieliczce. W grach deblowych doskonale spisały się Agnieszka Koch i Małgorzata Gliniany – dziewczyny wywalczyły 3 miejsce, brązowy medal i tytuł drugich wicemistrzyń Wielkopolski, choć grały w starszej kategorii wiekowej. Taki sam tytuł i miejsce wywalczyła Joasia Drygas w grze mieszanej z Mateuszem Margrafem, szczegółowe wyniki na stronie: http://maki.dreamhosters.com/drupal/node/5214 .

W minioną niedzielę, 4 marca w Poznaniu odbył się turniej Młodzieżowców, kolejny z turniejów Mistrzostw Wielkopolski. Na ogromne brawa za swą postawę, zasługują Joanna Drygas i Miłosz Sobkowiak. Oboje zwyciężyli w wyrównanej rywalizacji, zdobywając tytuł Młodzieżowych Mistrzów Wielkopolski i prawo startu w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców.

W tym samym dniu w Środowiskowej Sali sportowej w Objezierzu, odbył się Turniej TOP 8, którego organizatorem był UKS TS OBORNIKI, z udziałem najlepszych zawodników z naszego województwa, w kategoriach junior/kadet/młodzik. Najlepszym wynikiem tym razem poszczycić się mogła kadetka Monika Iracka, która zwyciężyła w swej kategorii. Szczegółowe wyniki na stronie:

Dobrze wygląda sytuacja w II lidze Kobiet – drużyna zajmuje obecnie trzecią pozycję tracąc do lidera 5 punktów, zatem szanse na zajęcie drugiego miejsca jest realne, ponieważ mają tyle samo punktów co wice lider, ustępując jedynie stosunkiem zwycięstw do porażek. Szczegóły na stronie: http://maki.dreamhosters.com/drupal/node/5044 .

Jeśli chodzi o drużyny mężczyzn, jest bardzo podobnie. Zajmują drugą lokatę w tabeli, tracąc do lidera zaledwie 1 punkt. Szczegóły na stronie: http://maki.dreamhosters.com/drupal/node/5057 .

W najbliższą sobotę, 10 marca o godz. 11.00 w Objezierzu, odbędzie się mecz II ligi kobiet z czwartą drużyną w tabeli – UKS Sucha Koszalińska, kolejne mecze 17 z AZS-m Toruń  i 24 marca z Chrobrym Międzyzdroje.

III ligowa męska drużyna, najbliższe spotkania rozegra 18 marca w Śmiłowie i Wyrzysku, 1 kwietnia w Objezierzu z Roskiem i Kuźnicą Żelichowską.

Serdecznie zapraszamy sympatyków do kibicowania naszym zawodniczkom i zawodnikom.