Aktualności

Dla Papieża dali z siebie wszystko!

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała oborniczanom, którzy w niedzielne południe, 29 kwietnia postanowili przejść przez miasto w marszu pamięci Jana Pawła II.

W uroczystym pochodzie wiodącym z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego wzięli udział reprezentanci obornickich klubów i stowarzyszeń, przedstawiciele władz gminy i powiatu oraz liczni mieszkańcy.  Przemarsz zakończył się na Rynku , pod pomnikiem Papieża Polaka, gdzie uroczyście złożono znicze i kwiaty. Stąd też wystartowali zawodnicy, biorący udział w tegorocznej edycji „Biegu Papieskiego” oraz rajdu Nordic Walking, organizowanego w naszym mieście po raz pierwszy.

Z pośród 126 biegaczy najszybszy był Leonid Rybak z Ukrainy, który 10 kilometrowy dystans pokonał w 32 min. 47 sek., tuż za nim uplasował się Zhaltkerih Ihar z Białorusi (33:10), zaś trzecie miejsce wywalczył oborniczanin Dariusz Szrama (33:15).

Miłosnicy Nordic Walking  zmierzyli się na trasie o długości 5 km. Jedni i drudzy zgodnie podkreślali, że nie o wynik chodziło, lecz o pokonywanie własnych słabości i przede wszystkim dobrą zabawę.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale, zaś najlepsi z najlepszych otrzymali puchary z rąk Starosty Adama Olejnika, Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Hetmańskiego, Dyrektora OCSu Jacka Okpisza  oraz Jakuba Kołotuszy, dyrektora Banku PKO SA – fundatora nagród dla najlepszych biegaczy.