
Bezpłatne zajęcia dla dzieci
Fundacja Jaś i Małgosia Szkoły i Placówki Terapeutyczne zaprasza na bezpłatne zajęcia terapeutyczne – 4 godziny w miesiącu. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Są to dzieci, które posiadają sprzężone niepełnosprawności na podłożu zaburzeń neurologicznych, zespoły genetyczne, wcześniactwo oraz inne zaburzenia rozwoju psychoruchowego o nieustalonej etiologii. Wiele spośród nich ma zaburzenia lub opóźnienia rozwoju poznawczego, mowy, dużej i małej motoryki, integracji sensorycznej, percepcji wzrokowej i słuchowej oraz rozwoju społecznego.
Jeśli dziecko nie posiada orzeczenia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, Rodzic lub Opiekun może takie uzyskać w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
W skład Zespołu WWR wchodzą różni specjaliści między innymi logopeda, fizjoterapeuta, psycholog i pedagog.
Kontakt w sprawie przystąpienia do Programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka: Agnieszka Rausz – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej tel. 504-610-984, mail: agnieszka.rausz@pomocnamama.pl
Obecnie trwa również rekrutacja prowadzona przez OREW Fundacji Jaś i Małgosia Szkoły i Placówki Terapeutyczne
Na czym to polega?
Dziecko będzie miało nie tylko zapewnioną opiekę przedszkolną lub szkolną, ale też stały dostęp do zespołu specjalistów: terapeuty SI, psychologa, pedagoga, logopedy, neurologopedy, masażysty czy fizjoterapeuty. W programie zajęć będą m.in. muzykoterapia, rehabilitacja przez zabawę (play oryginal), terapia koncepcją Emphaty Dolls (lalki terapeutyczne) i inne ciekawe formy terapii dostosowane do potrzeb dzieci.
Dla kogo OREW?
W ośrodku pomoc znajdą dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej
w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. Miejsce to zaspokaja też potrzeby dzieci
z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi (osoby niewidome, niesłyszące czy mające problemy ruchowe). Wychowankami ośrodka mogą być dzieci od 3 roku życia, które z etapu przedszkolnego przechodzą płynnie na pierwszy, drugi i trzeci etap edukacji. Podopieczni mają tam zapewnioną opiekę do 25 roku życia.
Niezbędna dokumentacja na początek:
- Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność sprzężoną (niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawność sprzężona).
- Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Dokumenty te należy przesłać mailem (skany, zdjęcia) lub dostarczyć osobiście do placówki.
Kolejna dokumentacja, po zweryfikowaniu powyższej:
- Podanie o przyjęcie do OREW
- Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia
- Kserokopia dowodu osobistego dziecka lub innego dokumentu zawierającego
nr PESEL dziecka oraz adres jego zamieszkania - W przypadku opiekunów prawnych – poświadczenie o sądowym przyznaniu opieki prawnej nad dzieckiem 7.
- Pakiet dokumentów wynikający z organizacji pracy OREW (zgody, upoważnienia, oświadczenia, kwestionariusz)
- Istotna dokumentacja medyczna (rozszerzająca aspekt informacji zwartych
w kwestionariuszu/wywiadzie) - Dokumentacja przebiegu dotychczasowej edukacji dziecka
- Dokumentacja przebiegu dotychczasowej rehabilitacji dziecka
- Dokumentacja przebiegu dotychczasowej terapii dziecka
KONTAKT
Lidia Bukowska – dyrektor OREW, tel. 533-262-002, mail: lidia.bukowska@pomocnamama.pl