Aktualności

Pracowity weekend obornickich karateków

27 maja najstarsi zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Mistrzostwach Polski Masters w Karate WKF, które odbyły się w Pleszewie. Po dobrym starcie sprzed dwóch tygodni na Pucharze Polski, powtórzyli swój sukces. Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Paweł Przewoźny zdobywając złoty medal w konkurencji kata indywidualnego i kumite w kat – 84 kg. Warto wspomnieć, że Paweł już od pięciu lat z rzędu jest niepokonany w tych konkurencjach. Swoje medale dorzucili także Paweł Baran zajmując trzecie miejsce w kata indywidualnym i trzecie w kumite w kat + 84 kg oraz Arkadiusz Mańkowski, który zdobył brązowy medal w kumite w kat – 84 kg.

W tym samym dniu Aleksandra Wieczorek uczestniczyła w Międzynarodowym Grand Prix Wielkopolski, na którym zmagało się ponad 400 zawodników z 7 państw. Podobnie jak jej koledzy także spisała się znakomicie zdobywając pierwsze miejsce w kumite indywidualnym młodzieżowców w kat – 68 kg i trzecie w kat. open.

W niedziele, 28 maja w Pleszewie Ministerstwo Sportu i Turystyki zorganizowało Indywidualne Mistrzostwa Młodzika w Karate. Uczestnicy zawodów mieli możliwość zdobycia punktów dla klubu, które przyznawane były za miejsca od 1 do 8. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy  Karate Team Oborniki, którzy zdobyli w sumie 4 medale i aż siedem miejsc punktowanych przez Ministerstwo. W kumite dziewcząt srebrny medal wywalczyła Monika Dmytruszyńska, w kategorii kumite chłopców brąz wywalczył Nikodem Januszak (-45kg) oraz Filip Kuźniak (-40kg). Na trzecim stopniu podium w kata dziewczynek stanęła Marta Zydorczak. Gracjan Maciejewski wywalczył szóste miejsce w kata indywidualnym chłopców.