Aktualności

IV Puchar Złotej Pyry

19 czerwca podczas Dni Obornik odbył się Bieg o IV Puchar Złotej Pyry. Zawodnicy pokonali trasę o długości 21 km, prowadzącą przez Rynek, ul. Gołaszyńską, Gołaszyn, Maniewo oraz Świerkówki. Półmaraton  ukończyło 110 biegaczy. Walka na trasie została zdominowana przez uczestników z naszej wschodniej granicy. Kategorię open wygrał Aleksander Babaryka z Ukrainy, wyprzedzając na mecie Oborniczanina Dariusza Szramę i Vitalia Yashchuka z Ukrainy. W kategorii kobiet pierwsza linię mety przebiegła Swietłana Kowdan z Białorusi, wyprzedzając  Agnieszkę  Janasiak z Poznania i Alenę Mąkołową z Białorusi. Natomiast w kategorii wiekowej powyżej 40 lat triumfował Robert Antczak z Poznania, drugi był  Mirosław Paluch z Obornik, a trzeci Krzysztof Strykowski z Poznania. Wśród młodzieży do 20 lat najlepszym okazał się Marcin Stachowiak z Poznania, następnie Michał Dymek z Nieszawki i Sebastian Nowicki z Obornik. Liderem Grand Prix Obornik po dwóch biegach został Dariusz Szrama. Na mecie burmistrz i starosta witali i obdarowywali medalami każdego zawodnika.