Aktualności

Oborniczanie w Biegu Rzeźnika

Bieg Rzeźnika to jeden z najbardziej popularnych, ale i najtrudniejszych, długodystansowych biegów górskich w Polsce.

Ultramaraton, którego trasa wiedzie z Komańczy do Ustrzyk Górnych liczy ok. 78 km. Formuła biegu zakłada udział wyłącznie drużyn dwuosobowych, które muszą pokonać trasę wspólnie i razem wbiec na metę. Formuła ta wynika nie tylko ze względów bezpieczeństwa ale jak śpiewa zespół reprezentacyjny Rzeźnika „Wiewiórka na drzewie”: Biegniemy razem, bo samemu żal, cieszyć się urodą tych bieszczadzkich hal.

W tym roku z trasą tą zmierzyli się mieszkańcy naszej gminy Zenon Talar wraz z synem Markiem, podczas XI Biegu Rzeźnika. Przebiegnięcie bieszczadzkiej trasy zajęło im 12 godz. i 26 min. co uplasowało ich na 179 miejscu na 597 drużyn, które wyruszyły 20 czerwca o godz. 03:30 na szlak.

Nie jest to ich jedyny wspólny start na ultramaratońskim dystansie. 10 maja br. wzięli udział w Ultramaratonie GWINT, którego trasa przebiegała z Grodziska Wlkp. przez Nowy Tomyśl aż do Wolsztyna i liczyła ponad  110 km. Marek Talar zajął w klasyfikacji open 22 miejsce  a Zenon był 34-ty na 62 zawodników którzy ukończyli bieg w wyznaczonym limicie czasu. Wyniki te dały im 5-te lokaty w ich kategoriach wiekowych.