Aktualności

Juniorzy SKF Sparta Oborniki w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

Zespół prowadzony przez trenera Marka Arciszewskiego znalazł się w gronie najlepszych 32 zespołów w Polsce. Oborniczanie wychodzą z drugiego miejsca z ligi wojewódzkiej, na którym znaleźli się po sezonie zasadniczym. O awans musieli jednak stoczyć dwumeczowy baraż z KPR Wolsztyniak Wolsztyn, który w swoich szeregach ma ucznia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.
Mecze barażowe były niewiadomą pod względem sportowym. Długa przerwa świąteczna, wiele kontuzji i na dodatek grypa Michała Eitnera były sporym kłopotem dla zespołu. ,,Uporaliśmy się z większością problemów trenując w przerwie świątecznej. Czekaliśmy do ostatniego dnia na powrót po kontuzji Szymona Ratajczaka i „połamanego” grypą Michała Eitnera. ‘’ – tak tuż przed barażem relacjonował trener. Spokojniej było już po barażach. W wyniku zwycięstw na wyjeździe 26 : 17, i w Obornikach 25 : 23 juniorzy awansowali do dalszych gier. Relacja Marka Arciszewskiego: „Pierwszy mecz w Wolsztynie zaczęliśmy bardzo nerwowo, słaba skuteczność była powodem, że do przerwy schodziliśmy pokonani 12 : 11. Znakomita postawa w drugiej odsłonie całego zespołu przyczyniła się do tak dużej przewagi bramkowej, która była niezwykle ważna  przed starciem w Obornikach. KPR przegrał fizycznie, zawodnicy Wolsztyniaka nie byli wstanie sprostać szybkości i sile naszego zespołu. Przed drugim meczem przestrzegałem zawodników, by nie dać się zwariować 9 bramkami przewagi. Mieliśmy grać o zwycięstwo tak, jakby pierwszego meczu nie było. Gdzieś z tyłu głowy był jednak wynik niedzielny stąd dużo chaosu i indywidualnych zagrań. Nie tworzyliśmy zespołu i nie przykładaliśmy się do zdobywania każdej piłki. Po słabym meczu wygraliśmy jednak dwoma bramkami. Widać było zmęczenie meczami dzień po dniu. Zaczęliśmy sezon w piętnastu, na starcie straciliśmy Adriana Wosickiego, później kontuzja Jana Okpisza i Kamila Haraja. Sezon w dwóch ligach juniorskiej i seniorskiej też mocno nas zmęczył. Teraz chwila przerwy i zaczynamy przygotowania do II ligi i ćwierćfinałów.’’
Sparta: Rybarczyk, Kustoń, Eitner, Ratajczak J., Ratajczak Sz., Surma, Klopsteg, Myszkowski, Narożny, Tepper, Sztuba.