Aktualności

Młodzi pływacy na start!

W Centrum Rekreacji Oborniki odbyły się „Drużynowe Mistrzostwa Obornik w Pływaniu Szkół Podstawowych” oraz „I Mistrzostwa w Pływaniu Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach”. Zawody te były podsumowaniem całorocznej pracy uczniów. Co roku spod skrzydeł instruktorów prowadzących zajęcia na basenie oraz nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół, wychodzi ok. 800 uczniów, którzy zdobywają umiejętności pływackie.  Dzięki inicjatywie gminy dzieci mogą nauczyć się pływać w ramach zajęć z wychowania fizycznego.
Na przełomie roku szkolnego 2012/ 2013 w ramach gminnej nauki pływania 750 uczniów ukończyło szkolenie. Ukoronowaniem ich trudu były zawody, które odbyły się 21 czerwca.

Dzieci z gminnej nauki pływania pokonały dystans 6 x 25 m stylem dowolnym w kategoriach wiekowych trzecich oraz czwartych klas. W wyniku rywalizacji klas 3 z pierwszym miejscem uplasowała się Szkoła Podstawowa nr  2, pod opieką Aliny Dyżlą, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4, trzecie zaś wywalczyła Szkoła Podstawowa w Rożnowie.
W rywalizacji klas czwartych przodowała ponownie Szkoła Podstawowa nr 2 tuż za nią uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4 trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Chrustowie.

W „I Mistrzostwach Szkoły Podstawowej  nr 3 w Obornikach w pływaniu” wystartowało 66 zawodników. Dzieci klasy zero oraz pierwszej objęte gminną nauką pływania w Szkole Podstawowej nr 3 wystąpiły w konkurencjach indywidualnych. Uczniowie klas sportowych startowali w dwuboju pływackim, czasy dwóch startów zostały zsumowane w celu wyłonienia najlepszego pływaka w każdej grupie wiekowej.

Zawody sportowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony rodziców  oraz licznej publiczności, która przybyła oglądać zmagania naszych młodych sportowców.