Aktualności

Noworoczny Turniej Karate DYNAMIC CUP

Noworoczny Turniej Karate DYNAMIC CUP zgromadził przeszło 350 zawodników z 19 klubów.  Nie mogło zabraknąć tam zawodników z Obornickiego Klubu Karate oraz Klubu Karate Do Shotokan.  Młodzi karatecy dopingowani przez rodziców i trenerów  dokonali wszelkich starań by tego dnia (16.02) zająć jak najlepsze miejsca na podium.

Doping okazał się skuteczny, a karatecy trenujący pod okiem Tomasz Wosickiego zdobyli łącznie 11 medali.

Kumite drużynowe:

III miejsce Dominik Królski, Wojtek Kulikowski, Tadeusz Kulikowski.

W zawodach wzięli udział również: Wiktor Kornaś, Kacper Kukuła, Wiktor Raich, Dawid Szwed i Mikołaj Gałuszka.

Zawodnicy trenowani przez Jarosława Kuca, Wojciecha Blocha oraz Olgę Chmielewską wrócili do domu z 10 medalami.

W konkurencji kata białych pasów starszej kategorii wiekowej startowali Filip Bienek, zdobywając trzecie miejsce oraz Sebastian  Kleszcz, który zajął  drugie miejsce na podium. Klaudiusz Mazurek w swojej kategorii wiekowej zgarnął brązowy medal. Filip Kuźniak uplasował się na srebrnej pozycji w kata indywidualnym chłopców rocznik 2003, a jego siostra Monika Kuźniak wywalczyła miejsce 5 w kata dziewcząt 12-13 lat. Kuba Kuklewski  stanął na podium z brązowym medalem na szyi.  Maciej Mullauer ze złotym w tej samej konkurencji chłopców  kata 11-12 lat, dodatkowo zajmując III miejsce w kumite -42 kg.

Bezkonkurencyjna okazała się Olga Kaczmarek, która nagrodzona została za zdobycie złotego medalu w kata ind. dziewcząt rocznik 1999. Mikołaj Pawlisiak w konkurencji kata indywidualnym 13-14 lat wskoczył na podium ze srebrnym medalem na szyi, w kumite mimo dużego zaangażowania kontuzja niestety wykluczyła go z walki o wejście do wielkiego finału.

Pomimo tego Mikołaj, Maciej oraz Kuba poradzili sobie świetnie w konkurencji kata drużynowym chłopców  i wspólnie zasłużyli sobie na drugie miejsce.