Aktualności

Udane występy obornickich drużyn piłkarskich

Trzy zwycięstwa i jeden remis zanotowały w miniony weekend drużyny piłkarskie z terenu gminy Oborniki. Sparta Oborniki, Orkan Objezierze, Rożnovia Rożnowo – pokonały swoich rywali, a Tęcza zremisowała swoje ligowe spotkanie.  W sobotę o punkty w IV lidze walczyła w Obornikach Sparta, która podejmowała 1922 Lechię Kostrzyn. Po pierwszej połowie oborniczanie prowadzili tylko 1:0, za to w drugiej połowie zdominowali swojego rywala, strzelając mu aż cztery bramki. Sparta pokonała Lechię 5:0 i z dorobkiem 10 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli IV ligi grupy północnej.

W niedzielę Orkan Objezierze w pierwszym meczu przed własną publicznością w sezonie 2012/2013 pokonał aż 10:0 Złotych Złotkowo. Mecz mógł się podobać kibicom, w pierwszej i w drugiej połowie zobaczyli bowiem po pięć bramek. Drużyna z Objezierza dominowała przez całe niedzielne spotkanie, nie dając najmniejszych szans swojemu rywalowi na zdobycie bramki. Po dwóch dotychczas rozegranych kolejkach spotkań Orkan z dorobkiem 3 punktów zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Pierwszy punkty w A klasie zdobyła także beniaminek tych rozgrywek – Tęcza Lulin. Zespół ten zmierzył się na wyjeździe z silną drużyną Sucharów Suchy Las. Po zaciętym pojedynku w którym padło aż osiem bramek, Tęcza zremisowała z Sucharami 4:4 i z dorobkiem jednego punktu zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli.

W niedzielne popołudnie rozgrywki w B klasie rozpoczęła Rożnovia Rożnowo. Rywalem rożnowian, była dobrze im znana drużyna Byków Oborowo. Aspirująca do awansu do A klasy drużyna z Rożnowa łatwo pokonała Byków z Oborowa 5:1. Rożnovia po pierwszej kolejce spotkań zajmuje pierwsze miejsce w tabeli B klasy.

Kolejne mecze tym razem wyjazdowe, wszystkie zespoły rozegrają w następny weekend. Sparta w piątek zmierzy się z Wełną Skoki, Orkan w niedziele zmierzy się z Tarnovią II Tarnowo Podgórne, Tęcza Lulin zmierzy się z Rokitą Rokietnica, a Rożnovia Rożnowo zagra z Burzą Gąsawy.