Aktualności

Podkowa na szczęście

Podkowa na szczęście

Kaplica św. Wawrzyńca w Ocieszynie w sobotnie popołudnie wypełniła się gośćmi i parafianami, aby wspólnie świętować jubileusz 30 lecia kapłaństwa ks. proboszcza Bolesława Kapuścińskiego. Podczas uroczystej mszy świętej życzeniom nie było końca. Do gratulacji dołączyły się także władze samorządowe miasta i gminy Oborniki.
Niezmienna postawa Księdza Proboszcza stała się dla wszystkich przykładem zrozumienia, poświęcenia swoich sił i oddania serca, aby wszystkim mieszkańcom parafii żyło się lepiej. Księże Proboszczu, za to że byłeś i jesteś dobrym Pasterzem dla nas wszystkich z serca dziękujemy. Dzisiejszy jubileusz daje okazję, aby powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać” za stałą obecność i zaangażowanie Księdza Proboszcza – tymi słowami Burmistrz Tomasz Szrama podziękował za 30 letnią posługę duszpasterską Księdza Bolesława Kapuścińskiego.
Po nabożeństwie wszyscy udali się na teren boiska, gdzie rozpoczął się rodzinny festyn. Sołtys Błażej Pacholski powitał wszystkich serdecznie, a z okazji obchodów 675 lecia istnienia miejscowości przedstawił krótką historię wsi. Po raz pierwszy w historii przyznano tytuł „Zasłużony dla Ocieszyna”. Rada Sołecka postanowiła uhonorować księdza Bolesława Kapuścińskiego. Podziękowanie w postaci pamiątkowej statuetki dwóch zwycięskich laurów oraz obrazu przedstawiającego kaplicę, wręczył sołtys.
Podczas uroczystości oficjalnie zaprezentowano logo miejscowości, które zaprojektowali wspólnie Dorota i Jarosław Dąbrowscy. Podkowa na znak sprzyjającego szczęścia, której ramiona skierowane są ku górze, by żadna kropla tego szczęścia się nie wylała. Na jej szczycie znajduje się krzyż, który ma strzec miejscowość to również nawiązanie do chrześcijańskiej tradycji oraz symbol najważniejszego budynku  dla mieszkańców kaplicy św. Wawrzyńca. Wewnątrz podkowy znajduje się litera O nawiązująca do nazwy miejscowości. W logo umieszczono kłosy zbóż, które symbolizują rolniczą tradycję Ocieszyna oraz Kombinat Rolniczy. Tu też przekazywana z pokolenie na pokolenie jest tradycja strażacka i do tego właśnie nawiązuje hełm.