Aktualności

Karatecy z Obornik wśród najlepszych w Polsce

W niedzielę,  26 lutego w Kowarach odbyły się IV Mistrzostwa Polski Karate Shotokan Funakoshi FSKA. W zawodach tych wzięło udział ponad 300 zawodników z 31 klubów w tym oczywiście zawodnicy Obornickiego Klubu Karate, którzy wypadli wręcz znakomicie zdobywając 7 medali. W konkurencji kumite seniorów starszych open zajęli całe podium

I miejsce Paweł Przewoźny

II miejsce Paweł Baran

III miejsce Robert Malinowski

W konkurencji seniorów kat – 75 kg

II miejsce Paweł Przewoźny

Również wspaniale spisali się w konkurencji kata indywidualnego seniorów starszych, gdzie również zajęli dwa czołowe miejsca:

Po konkurencjach indywidualnych przyszedł czas na konkurencje drużynowe w tym wypadku nasi zawodnicy wywalczyli II miejsce w konkurencji kata seniorów w składzie Paweł Przwoźny, Paweł Baran i Krzysztyof Waśko.

Już niedługo bo 17 marca będzie można oglądać naszych zawodników podczas najważniejszych zawodów w kraju czyli XXXII Mistrzostw Polski Karate WKF Seniorów  /karate olimpijskie/, które odbędą się w Obornikach. W zawodach tych biorą udział zawodnicy reprezentujący różne style karate, lecz walczący według ujednoliconych przepisów sportowych dostosowanych do wymogów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Wszystkich sympatyków sportów walki już dziś serdecznie zapraszamy.