Aktualności

Krzysztof Muszyński zwycięzcą V Chrustowskiego Biegu Zimowego

W sobotę, 14 stycznia już po raz piąty Chrustowo gościło amatorów biegów na corocznym biegu zimowym, który kończył II Grand Prix Obornik.

Tym razem trasa o długości 12,5 km wiodła z Chrustowa do Żukowa, Górki, Ślepuchowa, Żukowa na metę zlokalizowaną przy szkole podstawowej w Chrustowie. Silnie wiejący wiatr i lekki chłód nie zniechęciły aż 97. biegaczy, którzy ukończyli zawody.

Najszybciej na mecie pojawił się (już po 42 minutach i 15 sekundach) Krzysztof Muszyński. Drugi dobiegł Sebastian Kapron, a trzeci był Sebastian Nowicki. Lider po trzech biegach II Grand Prix Obornik – Dariusz Szrama ma mecie był czwarty. W kategorii kobiet zwyciężczynią okazała się Bartoszek, która pokonała Katarzynę Sobczak i nauczycielkę wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Chrustowie Joannę Gawlik. Do wielkiej rodziny biegaczy dołączyła w sobotę także sołtys Chrustowa Lucyna Chudzicka, która biegnąc samotnie dzielnie pokonała całą trasę biegu. W zimowym biegu wzięła udział także cała drużyna piłkarska Sparty Oborniki, trasę 12,5 km najszybciej z piłkarzy pokonał Kacper Nowak i to on otrzymał specjalną nagrodę ufundowaną przez prezesa klubu Zbigniewa Gajewskiego.

Sobotni bieg w Chrustowie wyłonił także zwycięzców II Grand Prix Obornik. W czterech spotkaniach najlepszy okazał się Dariusz Szrama, drugi był Sławomir Paluch, a trzeci Sławomir Naskręt. W kategorii kobiet II Grand Pirx zwyciężyła Joanna Gawlik.

Nagrody zwycięzcom wręczali dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Jacek Okpisz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chrustowie Krzysztof Zielonacki i kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Obornikach Edward Mączyński .