Aktualności

Święto piłki ręcznej w Obornikach – podsumowanie

]Niezwykły tydzień przeżyli sympatycy piłki ręcznej w Obornikach. Od 10 do 15 marca nasze miasto organizowało Finał Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej. Zakończyliśmy zmagania sportowe w sobotę. Mistrzem Polski została drużyna MTS Kwidzyn. Srebrne medale założyli szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Vive Targi Kielce. Ogromnym sukcesem można nazwać V miejsce gospodarzy, SKF KPR Sparty Oborniki. Mecze rozpoczęły się od fazy grupowej w poniedziałek 10 marca. Wyniki poszczególnych spotkań można znaleźć na stronie internetowej klubu: www.skf-sparta.oborniki.pl. Wszystkie mecze mistrzostw można było oglądać na żywo w internecie na stronie Urzędu Miejskiego w Obornikach http://www.oborniki.pl/

Finały oficjalnie rozpoczęły się w poniedziałek, w samo południe. Flagi Polski, ZPRP, Obornik
i SKF Sparty wnosili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Unicef. Hymn Narodowy wprowadził wszystkich w Mistrzostwa  Polski. Przemówienie złożył Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej Marek Werle a oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Po tym wszyscy już czekali na emocjonujące mecze na najwyższym sportowym poziomie w Polsce.

Najważniejsze dla kibiców były spotkania  gospodarzy SKF KPR Sparty Oborniki.
W poniedziałek 10 marca podejmowaliśmy PMOS Chrzanów. Cały mecz był niesamowicie zacięty. Chrzanów wypracował sobie kilka bramek przewagi, które Spartanie powoli odrabiali. Dobrą partię zaliczał Szymon Ratajczak. Niestety jego kontuzja w 50 minucie spotkania spowodowała, że w szeregi Spartan wdarł się chaos. Straciliśmy najważniejsze punkty żeby liczyć się w walce o medale. Do końca turnieju tracimy też wspomnianego wcześniej Szymona Ratajczaka, który w tym meczu odebrał statuetkę MVP.

Kolejne starcie przypadło na środę 11 marca. Obornicka publiczność w nadkomplecie pojawiła się przy Obrzyckiej 88. Przeciwnikiem był MKS Kusy Szczecin. Mecz znów był bardzo zacięty
i wyrównany, niestety tylko do 50 minuty. Wtedy gospodarzom zaczęło brakować sił oraz podjęli ryzyko wysuwając się wysoko w obronie. To była woda na młyn dla Kusego. W pięć minut wypracowali sobie znaczną przewagę. Mecz kończymy porażką 32 : 23. Tracimy również szansę na medale. Ogromne emocje w tym meczu wybuchły na trybunach i boisku. Tracimy kolejnego gracza. Za faul w ostatniej minucie zawieszony na jedno spotkanie jest Michał Eitner. MVP meczu zostaje Dawid Tepper.

Ostatni mecz w grupie oborniczanie grali z MTS Kwidzyn. Świetne zawody w wykonaniu podopiecznych Marka Arciszewskiego oglądał znów komplet publiczności. Piotr Myszkowski, który zastąpił rozgrywających grał powalająco zasługując na koniec meczu na miano MVP. Wygrywamy
z przyszłym Mistrzem Polski 34 : 30. Zajmujemy ostatnie miejsce w grupie i w piątek na naszej drodze stanie ASPR Zawadzkie.

Mecz rozpoczynamy o 11.00 ale to nie przeszkadza kibicom z Obornik. Pełna hala OCSu znów jest świadkiem niezwykle zaciętego meczu. Na meczu obecny jest  trener Kadry Narodowej Michael Biegler oraz asystent Jacek Będzikowski. Oborniczanie wprawiają w zachwyt kibiców sercem, które zostawiają w każdej minucie meczu. W ostatnich sekundach Sparta zdobywa zwycięską bramkę. MVP meczu otrzymuje Jan Surma. Statuetkę wręcza Jacek Będzikowski.

O piąte miejsce SKF Sparta zagrała z WKS Śląsk Wrocław. Kolejnym zawodnikiem, który opuszcza szeregi z powodu kontuzji jest Artur Klopsteg. Mamy poważne problemy kadrowe, ale na boisku tego nie widać. Znów walka o każdą piłkę i centymetr boiska doprowadzają kibiców do ogromnej radości. Wygrywamy mecz i tym samym stajemy się V zespołem juniorskim w Polsce. MVP meczu zostaje Jonasz Ratajczak. W przerwie tego meczu na parkiecie zjawili się najmłodsi adepci piłki ręcznej w Obornikach. Uczniowie klasy sportowej o profilu piłka ręczna ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Unicef zagrali miedzy sobą. To był ich pierwszy mecz przy tak dużej publice. Nie zjadła ich trema, skuteczne akcje i piękne bramki oklaskiwała pełna hala kibiców zgromadzona w obiekcie OCSu.

Mistrzostwa dobiegły końca. Oborniki stanęły na wysokości zadania. Jedna z największych sportowych imprez w dziejach naszego miasta zwróciła uwagę wszystkich. Obecni na zakończeniu V – ce prezes ZPRP prof. Bogdan Sojkin, prezes WZPR Marek Werle, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama
w samych superlatywach oceniali przygotowanie mistrzostw. Do samego końca obecny był trener Kadry Narodowej Michael Biegler, który wręczał wraz z działaczami puchary, medale i nagrody. SKF Sparta Oborniki, Urząd Miejski w Obornikach, Obornickie Centrum Sportu, sponsorzy, rodzice zawodników oraz sympatycy klubu spisali się na medal. Zarząd klubu dziękuje wszystkim, którzy wsparli Mistrzostwa Polski Juniorów w Piłce Ręcznej:

ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE, GMINA OBORNIKI, OBORNICKIE CENTRUM SPORTU,BESTTHERAPY – DAMIAN KOŁODZIEJ, INTERMARCHE OBORNIKI,FIRMA KRÓLCZYK, KOS – BUD, DT 4  YOU, MEDIAMAX, PGKIM OBORNIKI,PWIK OBORNIKI,TEER, JOMAT, KACZMAREK NIERUCHOMOŚC, CHATA POLSKA BOGDANOWO,STAL – MET – L. KLIJEWSKI I P. BARTECKI, WARBUD, MAGGI HOTEL I RESTAURACJA,  TAKRYS, OBORNICKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA, Joker – AGENCJA OCHRONY, MBN NADSTAGA, PIZZERIA MARCELLO, ROB-FIL, PIOTR WAWRZYNIAK, PAWILONY DARIUSZ FLAISZER, WALKO, KRZYSZTOF WOJTKOWIAK – OBSŁUGA INWESTYCJI BUDOWLANYCH, CDN, ROSAN, STADAR, OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W OBORNIKACH, BOLIX, MARIAN CZŁAPA, PIZZERIA ZAMKOWA, RODOWSKI TRANSPORT, PIEKARNIA CHUDZICCY, RODZICE ZAWODNIKÓW I SYMPATYCY KLUBU